Preskoči na sadržaj

Openverse uses analytics to improve the quality of our service. Visit the privacy page to learn more or opt out.

Prijevod za Croatian locale nije potpun. Pomozite nam da dođemo do 100 posto putem pomoć u prijevodu.

Izvori

Odakle dolazi sadržaj na Openverse?

Postoji otvoreno licencirani sadržaj koji se nalazi na milijunima domena diljem interneta. Naš tim sustavno identificira pružatelje koji hostiraju sadržaj s CC licencom. Ako se dobro uklapa, indeksiramo taj sadržaj i činimo ga vidljivim putem Openverse.

Some providers have multiple different groupings of content within them. Flickr has sources ranging from NASA to personal photography. The Smithsonian Institute comprises a dozen diverse collections. Wikimedia Commons runs the gamut in terms of content, and is used by several galleries, libraries, archives, and museums highlighting some or all of their digitized collections.

Openverse je posebno zahvalan za rad Europeana, organizaciji koja radi na digitalizaciji i otkrivanju djela kulturne baštine diljem Europe. Openverse može indeksirati stotine vrijednih izvora kroz jednu integraciju s Europeana API .

Kako ćemo odlučiti koje izvore dodati sljedeće?

Imamo beskrajan popis mogućih izvora za istraživanje prije integracije. Postavljamo si pitanja poput:

  • Kakav je utjecaj ili važnost ovog izvora za naše korisnike? Ako postoji unutar pružatelja usluga kao što je Wikimedia Commons, je li dragocjeno za naše korisnike da mogu izravno filtrirati prema ovom izvoru?
  • Jesu li informacije o licenciranju i atribuciji jasno prikazane kako bi se omogućila pouzdana ponovna upotreba?
  • Koliko ukupno novih stavki ili novih vrsta stavki možemo donijeti našim korisnicima kroz ovu integraciju? Neki su izvori izravne integracije, dok drugi mogu biti izvor unutar izvora.

Cijenimo prijedloge za nove izvore iz naše zajednice korisnika.

Predložite novi izvor

Klikom na Izvor možete pregledavati i filtrirati stavke unutar tog izvora.

Izvori slika

Izvor
Domena
Ukupno stavki
Animal Diversity Web animaldiversity.org 15.554
Biodiversity Heritage Library biodiversitylibrary.org 247.665
Brooklyn Museum brooklynmuseum.org 70.296
Cleveland Museum of Art clevelandart.org 39.526
Culturally Authentic Pictorial Lexicon capl.washjeff.edu 15.143
Digitalt Museum digitaltmuseum.no 289.769
Europeana europeana.eu 10.910.330
Finnish Heritage Agency museovirasto.fi 277.054
Finnish Satakunnan Museum satakunnanmuseo.pori.fi 13.324
Flickr flickr.com 510.600.119
Geograph Britain and Ireland geograph.org.uk 1.090.119
Gulbenkian Art Library gulbenkian.pt 6.214
iNaturalist inaturalist.org 227.468.475
Just take it free justtakeitfree.com 195
Metropolitan Museum of Art metmuseum.org 408.486
Museums Victoria museumsvictoria.com.au 168.758
Nappy nappy.co 2.211
NASA nasa.gov 126.582
National Gallery of Denmark (SMK) open.smk.dk 40.251
National Museum of Finland kansallismuseo.fi 411
New York Public Library nypl.org 1.281
PhyloPic phylopic.org 9.093
Rawpixel rawpixel.com 649.119
Rijksmuseum rijksmuseum.nl 29.999
Science Museum – UK sciencemuseum.org.uk 113.098
Sketchfab sketchfab.com 37.872
Smithsonian Institution Archives siarchives.si.edu 8.313
Smithsonian Institution: Anacostia Community Museum anacostia.si.edu 601
Smithsonian Institution: Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum cooperhewitt.org 76.061
Smithsonian Institution: Freer Gallery of Art asia.si.edu 7.113
Smithsonian Institution: Hirshhorn Museum and Sculpture Garden hirshhorn.si.edu 887
Smithsonian Institution: National Air and Space Museum airandspace.si.edu 6.656
Smithsonian Institution: National Museum of African American History and Culture nmaahc.si.edu 11.634
Smithsonian Institution: National Museum of African Art africa.si.edu 365
Smithsonian Institution: National Museum of American History americanhistory.si.edu 13.723
Smithsonian Institution: National Museum of Natural History naturalhistory.si.edu 4.092.024
Smithsonian Institution: National Museum of the American Indian americanindian.si.edu 245
Smithsonian Institution: National Portrait Gallery npg.si.edu 16.743
Smithsonian Institution: National Postal Museum postalmuseum.si.edu 10.282
Smithsonian Institution: National Zoo nationalzoo.si.edu 462
Smithsonian Institution: Smithsonian American Art Museum americanart.si.edu 12.583
Smithsonian Institution: Smithsonian Gardens gardens.si.edu 8.738
Smithsonian Institution: Smithsonian Libraries library.si.edu 55
SpaceX spacex.com 1.360
StockSnap.io stocksnap.io 38.986
SVG Silh svgsilh.com 358.942
Thingiverse thingiverse.com 32.395
Wellcome Collection wellcomecollection.org 92.478
Wikimedia Commons commons.wikimedia.org 66.750.619
WOCinTech Chat wocintechchat.com 268
World Register of Marine Species marinespecies.org 19.783
WP Photo Directory wordpress.org 15.804

Audio izvori

Izvor
Domena
Ukupno stavki
Freesound freesound.org 417.863
Jamendo jamendo.com 602.243
Wikimedia Commons commons.wikimedia.org 2.428.540

Dio projekta